Taraflı Taraftar

Mar 19, 2011 Yorum yok Yazar:

Yazının başında uyarmakta fayda görüyorum. Galibiyetin bana vermiş olduğu yetkiye dayanarak subjektifliğin zirvesinde bir yazı olacak. Sonra vay efendim şu adama bak futboldan anlamaz cahiller ancak bu kadar yazar filan olmasın.

Masum değiliz hiçbirimiz netice de o bakımdan takımım şöyle iyi böyle süper diye milyon kere övmeye gerek yok. Ancak bir gerçek var ki Galatasaray’a karşı bir geleneğimiz var. Bu ezeli rekabetin üstün tarafı biziz. Ama öyle ama böyle ibre bizden yana.

Fanatik bir taraftar değilim genelde sadece maçların sonuçlarına bakarım.  Yanlışlıkla da olsa şampiyonluğa sevinirim. Bir de elimden geldiğince BJK, GS ve TS’ye karşı olan maçları izlemeye çalışırım. O da sırf eğer yenersek fanatik arkadaşlarımı kızdırmak için. Yenmekten daha zevkli yenilen takımın taraftarını kızdırmak. Kötü biriyim bu bakım evet .

İstanbul’da olmadığım için internet üzerinden bu işin tadına varamadıysam da aradığım zaman telefonlarını açan arkadaşlarım sağolsun kısık sesimle oldukça eğlendim maçtan sonra.

GS’nin yeni “mabedi” olan TT Arena’da olacak derbiyi sabırsızlıkla bekliyordum. Bir Fenerbahçeli olarak bu kadar şamatayla açılışını yaptıkları, oldukça güzel yeni evlerine elimiz boş gitmeyiz en azından dönüşte ellerini boş bırakmayız birkaç gol bırakırız skorboarda diye düşünüyordum. Son haftalarda ki oyunumuz, galibiyet serimize karşın GS’nin herkes tarafından ortak görüş olarak kabul edilen kötü futboluna bir de bizim GS’yi yenme geleneğimizi eklediğimde göz önünde bulundurduğumda maç kesin bizim diyerek izlemeye gittim.

GS’liler ile karma bir ortamda çok da eğlenceli bir maç izledim. Beklenenden kötü oyunumuz ve GS’nin şeytanın bacağını kırmak adına yeni stad totemiyle birlikte sergilediği baskılı futbol biraz telaşlandırmadı değil. 14. dk  da Kazım’ın attığı golden sonra GS’lilerin dalga geçmelerini izlemek bile keyif vericiydi. Golü attık maç bizim diyerek bilmem kaç zamanın acısına çıkartırcasına sevinmeleri izlemeye değerdi. Derken 2. gol geldi GS’liler yine coştu ama aynı esnada ben, heveslerini kursaklarında bırakan yan hakeme  kahkahalarımla teşekkür ediyordum.

İlk yarı bitti ve Fenerbahçe’de hala bir hareketlenme yok. Açıkçası giderek tırsmaya başlamıştım ama biliyordum atacağımız tek bir gol maçı bize çevirirdi. Ve kronometre 75’i gösterdiğinde beklenen gol geldi. Artık sevinme sırası bendeydi. 75 dk’nın acısını çok fena çıkardım. Sesim kısılana kadar tezahürat yaptım, kızdırdım.

Eve gelince hemen telefona sarıldım  eğlenceme devam ettim.

Bütün havalarına rağmen yeni “mabed” lerinde GS’a bir hezimet daha yaşatmaktan, Seyrantepe’yi GS Anıtmezarı Aslantepe haline getirmekten de son derece keyifliyim.

Teşekkür ederim Fenerbahçe, Geçmiş olsun GS…

Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Taraflı Taraftar” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz