Keşkelerin diğer adı “……mış olmayı(sını)” dilemek…

Oca 03, 2012 Yorum yok Yazar:

 

Kendi kendime “…mış” larımı sıralarken buldum kendimi. Ve düşündüm neyin “…mış” ı bu diye. İşte o zaman farkettim keşkelerin aslında “….mış olmayı(sını)” dilemekle eş anlamlılığını ve  adım adım kaçarken farkında olmadan …mışların pardon keşkelerin. göbeğine düştüğümü.

Bu yazıyı okuyan sen, kim olursan ol farketmez eğer hayatında bir kerecik bile olsa keşke dediysen, pişmansındır yaptığına veya yapmadığına bir şeyleri. İlla keşke demen şart değil “….mış olmayı(sını)” dilediysen bu da kafi. Birbirimizi kandırmaya gerek yok sen de biliyorsun artık aynı şey olduklarını.

Hayat parantezinde, söylenen o kadar çok tanımın arasında biridir sadece ” Hayat; keşkelerinle ölçülür.” cümlesi.  Ve ben bildiğim gibi yaşarım, kendi işime bakarım, asla pişman olmamcıların en büyük ahkamlarından biridir asla keşke dememek yaptıklarını savunmak.

Ama hadi itiraf edelim, bu idealist abilerim, ablalarım dahi muhakkak birkaç sefer “…mış olmayı(sını)” dilemişlerdir. E tabi bu kişiliklerin prensibidir keşke dememek, yersen. Eğer beşer şaşar diye bir kavram varsa bir kez olsun şaşmadan bugüne kadar gelmiş olmak namümkündür ve dünyanın sonuna kadar da namümkün olmaya devam edecektir.

Hem, bakmayın siz çoğu kişinin “ben asla keşke demem kabul ederim herşeyi olduğu gibi” diyerek attığı nutuklara. Çünkü, her zaman kötü değildir “…..mış olmayı(sını)” dilemek. Eğer bir şeyler öğreniyorsa kişi o zaman gereklidir bile denilebilir aslında. Bu nutukları irad edenler de işte bu gerçeği kabullenenlerdir.

Neticede, ister iyi olsun ister kötü geçmişte yaptıklarından pişmanlık duymak, elbet herkes bir gün keşke diyecek. Ya da biraz daha kabul edilebilir yapalım  ve “…..mış olmayı(sını)” dileyecektir diyelim.

 

Buralarda Oldu, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Keşkelerin diğer adı “……mış olmayı(sını)” dilemek…” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz