1 Ay’ın Hikayesi -1-

Şub 27, 2012 7 Yorum Yazar:

 

Kaynak : http://www.bayern.de/Verantwortung-fuer-Umwelt-und-Natur-.2781/index.htm

Giriş;

Her ne kadar başlık 1 günlük gibi dursa da aslında 1 aylık bir hikayenin başlığı bu. Tek yazı da anlatmayacağım bu hikayeyi. Birkaç bölümden oluşacak.  Zaman zaman okuyanlar için tasvir yaparken bazen de kafamdan geçenler, hissettiklerim olacak bu hikayede. Dolayısı ile zaman ve tasvir karmaşaları olası.

Umarım okurken sıkılmazsınız.

Bölüm -1- “Tam ortada bir zaman

Aynanın karşısındayım. Duştan yeni çıktım. Banyo hala buharlı ve sıcak. Sanki yeni duş alan ben değilmişim gibi vücudumun ıslak kalan yerlerinden akan su damlalarına yeni yeni oluşan ter damlaları karışmaya başladı bile çoktan. Her zaman çabuk ve çok terleyen biri oldum. Adetim üzere banyonun kapısını hafifçe araladım, saç kurutma makinesiyle aynada oluşan buharları temizledim.  Acelem olmasına rağmen gözüm aynadaki bana takıldı ve elimi göbeğimin üzerine sol tarafa koyup düşündüm 24 gün önce ne haldeydim şimdi nasılım diye.

Göbeğimin sol tarafında içe doğru hafif çukurlaşmış yerde başlayan  ve sağa-yukarı  doğru devam eden  hafif eğri şeklindeki iz aslında herşeyi söylüyordu bana.

Şu meşhur iz’i tarif edeyim.  Sağ elinizi meme ucunuzdan itibaren düz bir şekilde aşağı doğru indirin. Yemek borunuzun bittiği nokta ile göbek deliğinizin  tam ortasına denk gelecek bir yerde sabitleyin parmağınızı.  Sol eliniz ile de sol meme ucunuzun bir parmak kadar sağ tarafından aynı şekilde dümdüz aşağı inin ve sağ eliniz ile sabitlediğini noktadan 1 parmak kadar yukarıda bir noktada durun. Şimdi sağdan sola doğru yemek borunuzda tepe noktasına ulaşan 26 dikişlik bir eğri hayal edin. İşte iz bu.

24 günün ve bundan sonraki günlerin iz’i bu.

Bölüm -1- Son…

 

Serinin Diğer Hikayeleri

1 Ay’ın Hikayesi  -2-

1 Ay’ın Hikayesi -3-

1 Ay’ın Hikayesi -4-

Buralarda Oldu

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.

7 cevap var. to “1 Ay’ın Hikayesi -1-”

 1. nazan says:

  Biraz fazla mı kısa? 🙂

 2. Mehtap says:

  Devamını bekliyorum 🙂

 3. Bilal Ermiş says:

  Abi seni banyoda ıslak ve terli düşünmek aklımın ucundan geçmezdi 🙂 Bu da mı gelecekti başıma :)))

 4. kadir baş says:

  İnce bir mesaj var:)

  Yenilendin iyi sahip çık

Yorum Yaz