1 Ay’ın Hikayesi -2-

Şub 29, 2012 2 Yorum Yazar:

Kaynak : http://www.bayern.de/Verantwortung-fuer-Umwelt-und-Natur-.2781/index.htm

 

Bölüm -2- “Evdeki hesap, çarşıdaki kaos

Geçen 24 günü kronolojik olarak düşünüyorum, düşünce hızıyla hem de 🙂 (yani çok kısa sürede film şeridi gibi geçiyor kafamdan düşünceler)

26 Ocak 2012, Perşembe

Ben : Of karnım ağrıyor

Annem : Hayırdır, noldu?

B: Bilmem, aç karnına elma yedim ondan sanırım

Annem ağır grip oldu, halamdan telefon “hastayım”, teyzem keza aynı şekilde. “Hayıııııııırrrr, olamaz.” nidaları ile isyanlarda bir ben. Midemin sancısı giderek artıyor. Sanırım stresten mideme zarar verdim şeklinde giderek kuvvetlenen bir ihtimal eşliğinde bitki çayı ile olayı kontrol altına aldım.

27 Ocak 2012, Cuma

Sabahtan hafif artan bir ağrı, hastaneden tüm randevular dolu yanıtı, hava muhalefeti nedeniyle erken biten mesai, fırsattan edilen istifadeyle  yapılan minik bir nargile kaçamağı ile bitirilen daha doğrusu bitirildiği sanılan gün.

Akşam mide sancısı şikayet ile acile gidilir ve nur topu gibi bir gastrit teşhisi ile eve dönülür. Stresli yapım ile başlayan yeme yasaklarıma dair konuşma (bildiğin eleştiri ve nutuk) devam eden saatlere aldığım ilaçlara rağmen giderek artan ağrım eşlik etmekte.

Tekrar acile gidiyorum ve beklediğim cümle(!) geliyor ” Taha Bey, sizi bu gece burada misafir edelim yarın doktorumuzdan randevunuzu aldık. ” Mecburen  misafir oluyorum.

28 Ocak 2012, Cumartesi

Sabah 8’de doktor geliyor. Bir Prof. adı Murat. Bir tetkik silsilesi ile saat 13 sularında bir başka müjdeli haber  de Prof Murat’dan geliyor, “Taha Bey, karaciğerinizde 8 cm’lik bir büyüme var. Karaciğer içine kanama yapmış. Bunu alıcaz. Sizi servise çıkartıyorum. Yatışınızı onayladım. Tetkikler devam edecek ben sizi süreç ilerledikçe bildireceğim.

Doktor yanımdan çıkar peşinden bir telefon, “Anne, ben ameliyat olucam doktor öyle dedi. Çıkınca topla herkesi gel anlatırım. Size iyi eğlenceler.” Evet evet herkes toplandı benim dışımda diğer planlar tıkır tıkır işliyor.  Bu arada unutmadan babam hep yanımda.

İlk bilgilendime faslından sonra gelen ilk soru,

Eee, peki şimdi nolcak???

Bölüm -2- Son…

 

Serinin Diğer Hikayeleri

1 Ay’ın Hikayesi -1-

1 Ay’ın Hikayesi -3-

1 Ay’ın Hikayesi -4-

Buralarda Oldu

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.

2 cevap var. to “1 Ay’ın Hikayesi -2-”

  1. Bilal Ermiş says:

    Tekrar çok geçmiş olsun, bi öbür tarafa selam verip gelmişsin, Allah seni başımızdan eksik etmesin 🙂

Yorum Yaz