1 Ay’ın Hikayesi -4-

Mar 06, 2012 2 Yorum Yazar:

Kaynak : http://www.bayern.de/Verantwortung-fuer-Umwelt-und-Natur-.2781/index.htm

 

Bölüm -4- “Dünya dediğin 1 gün o da bugün.

Evde ilk gün…

İlk süprizi eve geldiğimde yaşadım. Salonda kocaman bir poşet,  D&R etiketi ve kartı var üzerinde. Aceleci bir hamle yaptım pakete ama beklediğimden ağır olduğunu anlayarak yardım istedim. Üzerinde ki not kartını okuyunca anladım ki benim ciddi mevzularda asla kafaları uyuşturamadığım kardeşim bana sürpriz yapmış. Xbox Band Hero almış. Çok duygulandım. Ve galiba ikimizde büyüyoruz diye düşündüm.

Bu böyle devam ederse çok kavgalı ama aynı zamanda çok da eğlenceli bir abi – kardeş ilişkimiz olacak ileride. Düşünmesi oldukça keyfi verici.

3 gün sonra…

Hastaneden çıktım 3 gündür evdeyim. Herkes gözümün içine bakıyor. İlgi manyağı olmuş durumdayım. Halimden genel olarak şikayetçi değilim ama itiraf etmem lazım biraz nankörlük yapacağım ve bazen çok darlandığımı, sıkıldığımı söyleyeceğim. Herkes beni benden  fazla düşünüyor. Buna sevinmem lazım evet fakat bu durum bazen kendimi muhtaç, aciz hissetmemi sağlıyor ve moralim bozuluyor. Ne zaman ki kendim tecrübe ediyorum fizyolojim psikolojim kadar gücüne kavuşmamış o zamanlar susup oturuyorum. Onun haricinde her şey çok güzel.

Sabah doktora gittim ve patoloji sonuçlarım da temiz çıktı. Benden mutlusu yok. Hem bugün önemli gün. iade-i ziyaret var bugün. Sevdiğim bize geliyor ailesi ile. Hastaneye yattığım gün annemler tanışmaya gitmişlerdi malum.

Dinlenme esnasında geçirdiğim vakitte genelde çok seyrek yaptığım oturup sakince düşünme işinde ilerleme kaydettim. Ve hastaneden sonra kendime yeni bir motto edindim. Bu yeni mottomu mümkün olduğunca uygulamaya karar verdim.  Benim yeni sloganım; “Dünya dediğin 1 gün o da bugün” .  Her ne kadar etrafımdakiler bu söylemimden pek haz etmiyor olsalar da ben kendim için öteki tarafa gittim geldim diyorum. Dolayısı ile bu psikoloji insana müthiş bir rahatlık kazandırıyor. Ya da delilik katıyor diyebiliriz artık hangisi uygunsa.

SGK ile anlaşması olmayan bir hastanede tedavi görmüş olmanın zorluklarını fazlasıyla yaşadım sonrasında. Bütün gün babamla birlikte özel hastane raporunu SGK raporuna çevirtmek için bir dünya uğraşıp durduktan sonra akşam eve geldik.

Evde herkes muhabbetin tadına iyice varmış keyfi yerinde gözüküyordu.  Buna sevindim. Sevdiğim de oradaydı. Hem de bütün şirinliği ve güzelliğiyle. Aslında bütün dikkatler üzerimde olmasa oturup uzun uzun seyretmek isterdim ama bana yönelmiş bakışlar altında bu biraz zordu.

Artık kısa bir vakit sonra kalkacaklarını anladığımda mottom devreye girdi ve bende bir nevi cesaret patlaması oldu.

Evet bu işi bugün yapacaktım.

Gittim kutuyu aldım. Verdiğim kilolar neticesinde pantolomun cebinde dikkat çekmeden duruyordu. Bu iyiydi çünkü dikkatlerin başka bir yere kaymama gerekti.

Herkes salonda oturuyor. İçeri girdim ve söz istedim.

Malum ben ciddi bir süreç atlattım. Öteki tarafa gittim, geldim. Bu süreç içerisinde kendime yeni bir motto edindim. Benim için şu saatten sonra dünya dediğin 1 gün, o da bugün. ” (herkes pür dikkat bana bakıyor. en çok da O) ” Yapmak için doğru zaman gelsin diye beklettiğim bazı şeyler vardı ama artık bir hükmü doğru zamanın. Dolayısı ile büyüklerimin de müsadesi ile” (cebimden yüzüğü çıkardım ve O’na doğru döndüm)”kusura bakmayın dikişlerim dolayısı ile eğilemiyorum, :)) teklifi ediyorum…

Önce şaşkın bakışlar. Belli belirsiz mırıldanma sonrasında ayağa kalktı. Ben de heyecan yüksek noktada. O benden beter.  Tam bu esnada müstakbel kayınvalidemden bir soru geldi

“Eee ne teklif ediyorsun sen şimdi?” ahahaha evet tam bir şaşkın ördek pozisyonunda teklifimin ne olduğunu söylememiştim.  Cevabım hazırdı;

“Evlenme teklif ediyorum :)” ve O’na dönerek “izdivacınıza talibim hanımefendi” dedim, şımarıklığı elden bırakmıyorum tabii hala.

Başta O olmak üzere herkes şok şok şok 🙂 Sonrası biraz muamma tam olarak hatırlamıyorum. Ama O’nun için unutulmayacak bir an olduğu kesin.

Yeni felsefemden memnunum evet. Görünüşe göre herkes de çok memnun.

Ne de olsa dünya dediğin 1 gün o da bugün.

Bölüm -4- Son…

 

Serinin Diğer Hikayeleri

1 Ay’ın Hikayesi -1-

1 Ay’ın Hikayesi -2-

1 Ay’ın Hikayesi -3-

Buralarda Oldu

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.

2 cevap var. to “1 Ay’ın Hikayesi -4-”

  1. isimsiz says:

    hadı o zaman tebrikler,))hayırlı olsun sen sen ol simarıklığın ölcüsünü kacırma,anlastık deyilmi.her sey kararında iyidir

    • admin says:

      Teşekkür ederim. Tavsiyeniz için de ayrıca teşekkür ederim. Haklısınız azı karar çoğu zarar demişler zaten.

Yorum Yaz