Beyazperde Sinema Kulübü

Nis 18, 2012 Yorum yok Yazar:

 

12 Nisan’da Beyazperde.com’un davetlisi olarak Doğaüstü (chronicle) filminin öngösterimine gittiğimi ve film hakkındaki görüşlerimi bir önceki yazımda  anlatmıştım. Ve o gün olanlara dair detayları aktaracağımı da söylemiştim.

Şimdi sıra o detaylarda…

Sosyal medya ve blog yazarları ile ilgili yapılan projelerde trend giderek katılımcıların aidiyet hissedebileceği interaktif bir yapıya sahip olan çalışmalara doğru kayıyor. Bir diğer tabir ile “deneyimleme” kavramının içini dolduran aktiviteler akılda kalıyor.

İşte bu etkinlik sadece film öngösterimi olmaktan çıkmış  ve tam anlamıyla bir deneyime dönüşmüştü.  Cine Majestik sineması  dışarıdan sadece bir sinema olarak gözüküyor ancak içeride bir üst katta Majestik Cafe var.  Beyazperde ekibi bizi burada ağırladı önce.  Tanışma faslından sonra şark köşesi tadında olan minderlere yayıldık ve sohbete başladık.

Herhangi bir etkinlikten ziyade kendimi arkadaşlarımla bir kafede buluşmaya gelmiş gibi hissetim. Her şey düşünülmüştü, öyle ki masa da tabu bile vardı, gerçi konuşmaktan oynamaya fırsat bulamadık ama olsun 🙂

Sohbet esnasında  bunun sıradan bir ön gösterim olmadığını Beyazperde Sinema Kulübü’nün bir etkinliği olduğunu anlattı bize Tuğba Gül. Kendisi Beyazperde.com’da topluluk yöneticisi. Bu, kulübün 2. etkinliğiymiş (ilkine katılamadığım için üzülmedim desem yalan olur)ve büyük tesadüf her iki etkinklik de film festivallerine denk gelmiş. Buna rağmen katılımdan memnundular.

Kulüp kurma fikrinin nereden çıktığını ve kulübün planları soruldu Tuğba Hanım’a.

Tuğba Hanım sinema kulübü fikrini bir ekip olarak ürettiklerini ve kulübe dair kulağa oldukça keyifli gelen planlarının varlığından bahsetti. Şuan henüz emekleme döneminde olduklarını vurgulayan Tuğba Gül zamanla daha organize bir yapının oluşacağını ve sadece film izlemek değil bunun yanı sıra film okumaları, seminler, atölye çalışmaları gibi birçok kategoride faaliyet gösteren her üyesinin kendine özel bir kartının olacağı bir kulüp olmayı hedeflediklerini anlattı bizlere.

Bu anlatılanlarla beraber Beyazperde Sinema Kulübü, aktiviteleri ve üyeleri ile birlikte son derece eğlenceli ve faal bir kulüp olacağının izlenimini verdi bizlere.

Ayrıca yayımladıkları basın bülteninde bir sonraki etkinlik hakkında şunları söylüyor Sinema Kulübü;

“Önümüzdeki dönemde düzenlenecek bir soundtrack gecesiyle üyelerine sürprizler yapmayı planlayan Beyazperde Sinema Kulübü etkinliklerinden haberdar olmak için www.beyazperde.com  adresini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Kulübe katılmak isteyen sinema yazar ve bloggerları blog adresiyle info@beyazperde.com ’a mail atabilirler.”

 

Beni oldukça heveslendirdi bu sinema kulübü ve sıkı takipteyim 🙂

Beyazperdeyi ve Tuğba Gül’ü bu konuda tebrik etmek lazım.

Katılmak isteyenler sizlere duyurulur….

Buralar Veni Vidi Vici, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Beyazperde Sinema Kulübü” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz