Doğaüstü (Chronicle)

Nis 17, 2012 Yorum yok Yazar:

 

12 Nisan Perşembe akşamı Beyazperde.com’un davetlisi olarak Beyoğlu Sinema Majestik’te izleme imkanı buldum bu filmi. Aslında o akşama dair anlatılacak çok fazla şey var ama bu yazı da filmden bahsedeceğim.

Film 13 Nisan’da vizyona girdi. Tarih olarak biraz gecikmeli yazdığımın farkındayım ancak haftaiçi akşam ve bu haftasonu  sinemaya gidecekler için bir fikir olsun istedim.

Öncelikle filmin türünden bahsetmek istiyorum. Film, Found Footage (Buluntu) diye tabir edilen türden bir film. Filmin konusu beyazperde.com’da şu şekilde anlatılıyor;

Meraklı, haşarı ve liseli üç sıkı arkadaş, şans eseri keşfettikleri bir yer altı tünelinde, kendilerine doğaüstü güçler kazandıracak bir ‘şeyle’ karşı karşıya gelirler. Ve aynı gün içinde üçü de sadece düşünce gücüyle çevrelerindeki canlı-cansız her şeyi kontrol edebilir hale gelirler. Başta sadece ortalığı karıştırmak ve eğlenmek için kullandıkları bu süper güçler, kısa sürede insanların hayatlarıyla oynadıkları bir kumara, oyuna dönüşecektir. Tüm bu süreçte ise kamera kayıttadır…

Film vaov dedirtecek ya da ilk defa izliyorum ben böyle bir filmi hissi uyandıracak bir film olmamakla birlikte izlerken eğlenceli vakit geçirilebilecek bir bilim kurgu hikayesi sunuyor seyirciye.

Eleştirel gözle film izleyenlerdenseniz eğer uzun bir hata/düzeltilmesi gerekenler listesi yapmanız olası, ama ben sadece izlerim keyfime bakarım diyorsanız  gidişatını merak edeceğiniz, zaman zaman senaryoda ki göndermelere gülebileceğiniz çok uzun olmayan bu filmi tercih edebilirsiniz.

Keyifli seyirler…

Buralar Veni Vidi Vici, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Doğaüstü (Chronicle)” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz