The Raven – Kuzgun

May 17, 2012 1 Yorum Yazar:

 

Ben sinemadan başka bir yerde film izlemem diyenlerden değil iseniz eğer film eleştirisi okumanın bence filmin vizyon tarihi ile bir bağlantısı yok. Bu nedenle izlediğim filmleri acelem olmadan yazıyorum eğer bir ön gösterim değilse.

Son zamanlardaki yoğunluğum nedeni ile eskisi kadar sık gidemiyor olsam da elimden geldiğince sinemaya gitmeye çalışıyorum. En son gittiğim film  “ Kuzgun – The Raven” ‘dan bahsetmek istiyorum.

Filmin konusunu kısaca özetlemek gerekirse, bir zamanlar başarılı bir korku hikayesi yazarı olan ve yazıları en ünlü gazete yayımlanan Edgar Allen Poe’yu anlatıyor film. Daha doğrusu onun hayatının son kısmı ile ilgili de diyebiliriz.

İlham persinin kaybettiği için eski şöhretinden uzak olan Poe Baltimore’a  geri döner ve eskiden çalıştığı gazetede tekrar yazabilmek için bir fırsat kollamaktadır. İlk girişimleri başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Bu esnada şehir seri cinayetler başlar. Genç dedektif Fields katilin Poe’nun romanlarından esinlendiğini fark eder . Artık Poe kendisi bir ilham perisidir ve katili yakalamak zorundadır.

Eski zamanları anlatan bu filmde her filmde olan aşkı bulacaksınız ama çok ince işlenmiş bir şekilde. Poe aşkı için katili avlamaya çalışır fakat film katil, dedektif ve Poe arasında geçmektedir.

Tipik Hollywood filmlerinde bulacağınız ilk sahneden sonunu keşfetme durumu yok. Aksiyonun dibine vuralım  durumu da yok. Daha gerçekçi, daha elle tutulur ve keyifle sonu merak edilerek izlenebilecek bir yapım.

Bence bir diğer güzel yanı ise uygun ortam sağlandığında evinizde de keyifle izlenebilecek bir film Kuzgun. Keyifli seyirler.

Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.

1 cevap var. to “The Raven – Kuzgun”

  1. Pabuç says:

    aklımızda olsun madem tanıtımını yapmışsın biz de izleyelim 🙂

Yorum Yaz