En İyi Performans Yakıtı Shell V-power Nitro+ Artık Türkiye’de…

Eyl 27, 2013 Yorum yok Yazar:

images

 

Kırmızı ve araba ikilisi denildiğinde bir çoğunuzun aklınıza ilk gelen görüntünün Ferrari marka bir F1 aracı olduğuna iddiaya girebilirim.

Peki kırmızı ve yakıt ikilisinde sonuç ne olur? Cevap Shell…

24 Eylül Salı akşamı Nişantaş Juno’da sınırlı sayıda katılımcının yer aldığı etkinlik ile “Shell’in En İyi Performans Ürünü” sloganı ile satışa sunduğu Shell V-power Nitro+ ürünü basın ve sosyal medya temsilcilerine tanıtıldı.

Shell İletişim ve Shell Pazarlama ekibinin tam kadro yer aldığı etkinlik, Shell Türkiye Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz Bey’in konuşması ile başladı etkinlik. Günden Bey Shell V-power Nitro+ ‘ın hikayesini anlattıktan sonra ürünn lansmanı ve sonrasında yaşadığı anektodları bütün samimiyeti ile bizler ile paylaştı.

Shell V-power Nitro+ ile ilgili önemli detayların yer aldığı basın bültenini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Bunun dışında akşamdan aklımda kalan detaylar şu şekilde;

> Yaklaşık 2 sene önce görevi devralan Günden Yılmaz, kendi ekibini oluşturma şansını yakalayan yöneticilerden olduğunun ve Shell’in son iki yılda yakaladığı ivmenin temelinde ekibi ile olan uyumu ve yoğun çalışma temposunun olduğunu vurguluyor.

> Günden Bey görevi süresince mini bayi toplantılarının gerçekleştirildiğini ve 1000 bayiden 750’sinin ziyaret edildiğini ve bu ziyaretlerin faydalarından bahsetti.

> Akaryakıt Pazarlama Marka & İletişim Müdürü Ahmet Başaranoğlu Türkiye’nin her ilinde en az 1 bayilerinin olmasını hedeflediklerini ve bunu gerçekleştirdiklerini vurguladı.

> Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır sadece işlerinden dolayı değil aynı zamanda sıradan birer müşteri olarak da bayileri devamlı kullandıklarını ve değerlendirdiklerini belirtti.

> Yurtdışında yaygın olan bir uygulama olan benzinliklerin sadece yakıt alınan yerlerin ötesinde müşterilerin vakit geçirebildiği yaşam alanları haline getirilmesi kapsamında Dardanel ve Kahve Dünyası ile anlaşılarak bazı bayilerde benzer uygulamaya geçildiğini belirten Günden Bey bu konudaki geri dönüşlere oldukça önem verdiğini aktardı. Deneyimlemek isteyenler için belirteyim Beşiktaş’ta Çilekli Tesisleri’nin karşısında bulunan Levent İstasyonu ve Nişantaşı’ndan Ihlamur’a doğru inerken Polat Residence’ın karşısında bulunan Ihlamur İstasyonu bu uygulamanın hayata geçirildiği bayilerden ikisi.

> 2 yıl aradan sonra Shell benzin yakıtı sınıfında sektörde ikinci, dizel yakıtlarda 3. ve genel sıralamada ise ikinci sırada yer alıyor.

> Shell’in marka konumlandırmasının tercih edilirliğine etkisi çok büyük. Teknoloji orijinli bir marka konumlanmasının sonucu olarak özellikle yurtdışında arabaları ile yaşama derecesinde araba tutkunlarının hepsi sadece Shell’in yakıtlarını kullanıyorlar.

> Shell V-power ürünü firma için son derece önemli bir konumda ve Shell “Bütün yakıtlar eşit değildir!!!” yaklaşımını benimseyen bir firma.

> Shell otogaz ile yapmış olduğu anlaşma ile LPG pazarında da iddia sahibi. Shell’in otogaz reklamı Shell bünyesinde ülkeye özel olarak çekilen ilk reklam filmi olma özelliğini taşıyor. Bu kampanya sayesinde Shell’in otogaz pazarındaki payı %10.38’den %12.6’ya yükselmiş.

> Katılımcılar tarafından araç sahiplerinin, sahibi olacaklarının LPG’li aracın kötü bir imaj değil çevreci bir imaj oluşturduğuna dair akaryakıt firmalarının çalışmalar yapılması gerektiğinin altı çizildi.

Bizlerle sadec akaryakıt değil aynı zamanda Fatih Terim’in Galatasaray’dan ayrılmasına kadar her konuda sohbet eden Shell ekibine ve böye güzel bir etkinliğe imza attıkları için Zarakol İletişim ekibine teşekkür ederim.

BASIN BÜLTENİ…

Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen Yeni Shell V-Power Nitro + Diesel ve             yeni Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97, tüm araçlar için daha iyi performans sağlıyor

 SHELL’İN EN İYİ PERFORMANS ÜRÜNÜ

“SHELL V-POWER NITRO +” TÜRKİYE’DE SATIŞA SUNULDU

Shell’in yeni performans yakıtları Shell V-Power Nitro + Diesel ve Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97, Türkiye’de sürücülerin kullanımına sunuldu. Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen Shell V-Power Nitro +,  daha hızlı ve verimli temizlik sağlayarak, aracı en yüksek performansa ulaştırıyor. Tüm araçlar için uygun olan Shell V-Power Nitro+ ilk dolumdan itibaren aracın motor performansını geliştirir.

Shell, aracından en iyi performansı elde etmek isteyen sürücüler için heyecan verici yeni bir formülasyon geliştirdi. Yeni Shell V-Power Nitro +, motoru daha hızlı ve verimli temizleyen formülüyle üstün performans sağlıyor. Shell ve Ferrari’nin teknik ortaklığıyla geliştirilen Shell V-Power Nitro + Diesel ve Shell V-Power Nitro + Kurşunsuz 97, Eylül ayında Shell istasyonlarında satışa sunuldu.  

Formula 1 pistlerinden Shell istasyonlarına

Shell V-Power Nitro + performans yakıtları, 60 yılı aşan bir geçmişe sahip olan Shell ve Ferrari teknik ortaklığıyla geliştirildi. Shell V-Power Nitro+, 2013 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda Scuderia Ferrari’nin kullandığı Shell V-Power yarış yakıtı ile yüzde 99 oranında aynı bileşenleri içeriyor. Shell ve Ferrari arasındaki iş birliği, Shell V-Power teknolojisini oldukça zorlu koşullarda test etme imkânı sağlıyor. 120’nin üzerinde Shell teknik uzmanı, Ferrari’nin Formula 1’de rekabet avantajı elde etmesi ve yarış pistlerindeki teknolojiyi tüm sürücülerin kullanımına sunulması için yılda 21 bin saat araştırma ve geliştirme çalışması gerçekleştiriyor.

SHELL V-POWER NITRO+ DIESEL

‘Enjeksiyon sistemlerini temizleyerek koruyor’

Yeni Shell V-Power Nitro+ Diesel, enjeksiyon sistemlerinin daha hızlı ve verimli temizlenebilmesi için, en yeni nesil dizel motorlarda bile etkili, yeni ve daha güçlü bir deterjan teknolojisi içeriyor. Shell V-Power Nitro+ Diesel, özellikle dizel yakıt enjeksiyon sistemlerini temizlemek ve korumak için formüle edildi. Yeni ve geliştirilmiş formül aynı zamanda, kritik yakıt sistemi bileşenlerinin korozyondan korunmasını sağlayacak şekilde tasarlandı.

SHELL V-POWER NITRO+ KURŞUNSUZ 97

‘Sürtünmeyi anında azaltan teknoloji’

Yeni Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97, motorun performansını etkileyebilecek tortuları önlemek ve temizlemek için geliştirilmiş deterjanlar içerir. Yeni formül ayrıca, bir önceki Shell V-Power Kurşunsuz 97 ile karşılaştırıldığında yüzde 25 daha fazla Sürtünme Modifikasyon Teknolojisi (Friction Modification Technology) içeriyor. Ferrari ile test edilerek ve kritik motor bölümlerinde sürtünmeyi anında azaltmak üzere tasarlanan Sürtünme Modifikasyon Teknolojisi (FMT), motorun tekerleklere daha fazla güç vermesini sağlıyor. Shell V-Power Nitro+ Kurşunsuz 97, daha iyi performans için Ferrari ekibinin bir numaralı tercihidir.

İnovasyonda 100 yılı aşkın deneyim

İlk markalı yakıtı ‘Shell Spirit’i 1907’de üreten Shell, yakıt inovasyonu konusunda yüz yılı aşkın deneyimiyle birçok yeniliğe imza attı. İlk farklılaştırılmış benzin olan Shell V-Power, müşterilerden performans yakıtı ile ilgili artan talepleri karşılamak için 1998’de Hong-Kong’da tanıtıldı. Shell V-Power Diesel ise Shell müşterilerinin beğenisine sunulan ilk farklılaştırılmış dizel yakıt oldu. Shell V-Power yakıtları şu anda dünyanın 66 ülkesinde satışa sunuluyor. Türkiye’de ise 2000 yılında tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Shell 2012’de Ar-Ge çalışmalarına 1.3 milyar dolar harcadı

Shell 2012’deki 1.3 milyar dolarlık harcamasıyla, Ar-Ge alanında petrol ve gaz şirketleri arasında en büyük yatırımcı konumunda bulunuyor. Shell, müşterilerinin ve araçların değişen ihtiyaçlarını karşılamak için dünyanın çeşitli köşelerinde yakıt inovasyonu, ürün geliştirme ve uygulama konularına odaklanan yaklaşık 120 yakıt uzmanı ve bilim insanı ile çalışmalarını sürdürüyor.

Buralar Veni Vidi Vici, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“En İyi Performans Yakıtı Shell V-power Nitro+ Artık Türkiye’de…” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz