Fatburger ile lezzete doymak :)

Eyl 21, 2013 Yorum yok Yazar:

fotoğraf Burger denilince aklınıza ne geliyor?  

 Bu soruya verdiğiniz cevapları bir kenara not edin sonra Taksim’e gidip  Fat Burger’i deneyin ve aynı soruları tekrar cevaplandırarak önceki cevaplarınızla karşılaştırın. Cevaplarınızdaki farklılığa şahit olmak isterim doğrusu.

ABD’nin ünlü burger zinciri FAT BURGER Türkiye’deki ilk restoranını Taksim Tünel’de açtı. Blog yazarları için yapılan özel etkinlikte lezzetleri deneme imkanına sahip oldum. Detaylar aşağıda…

Siparişlerimizi beklerken UFC Türkiye Genel Müdürü Rami Zok ve Pazarlama Müdürü Gaye Arda Güngör ile yaptığımız söyleşi (düzeltiyorum soru bombardımanı) ile önce merakımızın karnını doyurduk.

Gece vardiyasında çalışan Amerikalı işçiler için yapılmış bu burgerler ilk önce. Doyurucu olması içinde nispeten daha kalın köfteler kullanılmış. Ve burgerin boyutunu köftenin ebatları değil içine konulan köftenin sayısı belirlemeye başlamış. Böylece Fat Burger ismi ortaya çıkmış.

Universal Food Company’nin franchise ortaklığı olarak Türkiye’de faaliyetine başlamış. Fat Burger. Şuanda 28 ülkede 130’dan fazla şubesi bulunan firmanın hedefi ise Avrupa’dan Asya’ya uzanan bir coğrafyada 300 üzerinde şubeye ulaşmak.

” Biz kendimizi yeni bir sınıfta konumlandırıyoruz. herhangi bir fasfood markası gibi self-servis ya da belirli gurme burger gibi tamamen restoran hizmeti değil burger severlere sunduğumuz şey. Kasa da siparişinizi kendiniz veriyorsunuz böylece istediklerinizin doğru anlaşıldığından emin oluyorsunuz. Sonrasında siparişinizi biz getiriyoruz masanıza bu da sizde bir konfor hissi oluşturuyor ki en sevdiğimiz yönlerimizden biri bu. Yani mutlu müşteriler. Lezzetimizden eminiz çünkü patateslerimiz ve turşularımız dışında bütün malzemelerimiz restoranlarımızın bulunduğu ülkeden temin ediliyor. Böylece damak lezzeti noktasında müşterinin aradığı tadı onlara sunabiliyoruz.” diyerek iddialı olduklarının altını çiziyor Rami Bey.  

Fat Burger lezzetlerine gelecek olursak eğer, 

Menüler isimlerinin hakkını veriyor. Küçük boy klasik bir menü bile ziyadesiyle doyurucu bundan emin olabilirsiniz.

Etlerin hiç birini dondrulmuş değil, dolayısı ile son derece lezzetli köfteleri var.  Klasik burgerlerinizin içerisine  ek ücret ödeyerek cheddar, ızgara mantar, dana bacon, chili sos ve yumurta ilave etmeniz mümkün. Iceberg, domates, mayonez, hardal, relish, soğan ve turşu ilavesi ise herhangi bir ücrete tabi değil.

Soğan halkalarının her sabah yeni ve günlük olarak hazırlandığını söyleyerek chili soslu patates ve bu soğan halkalarının favorim haline geldiğini söylemeden geçemeyeceğim.

  • Son olarak 3 TL karşılığında içeçeklerinizi sınırsız yapabilir ve bardaklarınızı tekrar tekrar doldurabilirsiniz.

Bütün bu lezzet ve hizmete 21-34 TL arasında değişen fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Fiyat performans olarak oldukça başarılı yani.

fotoğraf (2)Fat Burger’e ulaşmak için detaylı yer tarifine ihtiyacınız yok çünkü tünelin orada bulunan minik meydana geldiğinde hemen gözünüze çarpıyor…

Anlayacağınız lezzete kavuşmak oldukça kolay 🙂

Bu keyifli etkinlik, ilgi ve güler yüz için Fat Burger ailesine, 0101 sosyal medya ajansına ve özverili yaklaşımı için sevgili Berna Mutlu Aytekin‘e kocaman teşekkürler!

Not: Yazıyı yazmadan önce Fat Burger’i tavsiye ettiğim arkadaşlarımdan geri dönüş bekledim. Gidenlerin de benim kadar mutlu olduklarıı gördüğümde gönül rahatlığı ile yazdım 🙂  

https://twitter.com/FatburgerTR

 

Buralar Veni Vidi Vici

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Fatburger ile lezzete doymak :)” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz