Tecrübesizliğin Şansındır….

Eyl 10, 2013 Yorum yok Yazar:

ahmet paksoyHerkes başarılı olmak, en iyi olmak ister  ve bunu hedefler. Peki, bu o kadar kolay mı? Bu işin bir sırrı ya da sırları var mı?

İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy kitabında bu soruya tek kelimelik bir cevap veriyor “Tecrübesizlik”.

Ahmet Bey, akademisyenlikten Türkiye Denizcilik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği’ne oradan da İDO Genel Müdürlüğü’ne uzanan macerasında yakaladığı başarısının sırrını “Tecrübesizdim ve tecrübesizlik başarı okulunun en meraklı öğrencisidir” diyerek özetliyor.

Kitabının tanıtımı için 5 Eylül akşamı düzenlenen tekne turunda misafirleri ile buluştu Ahmet Paksoy. Misafirleri ile  tek tek ilgilenen paksoy, mikrofonu eline aldığında aslında kitabını değil, kendi hikayesini anlattı bütün samimiyeti ile. Böylece sadece işinde değil hayatının bütününde son derece samimi ve alçak gönüllü bir insan olduğunu da göstermiş oldu bizlere.

Kendisine imzalattığım kitabını okudum kısa sürede.  Tecrubesizligin-sansindir_168081_1

Üniversite öğretim üyeliğinden başarılı yöneticiye giden yolda sadece tecrübesizliğin nasıl fırsata dönüştüğü değil aynı zamanda kamu da yöneticiliğin incelikleri, iletişimin önemi, insan yönetmenin görünmez ama olmazsa olmaz kuralları, disiplinli çalışmanın artıları ve daha bir çok konu var bu kitapta.

Keyifle okutuyor kendini kitap, yazım dili oldukça sade ve Ahmet Bey’in hislerini siz de yakalayabiliyorsunuz.

Tecrübesizliğinizden korkmuyor ve başarılı olacağınıza inanıyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız eminim ki oldukça aydınlatıcı olacak sizin için de.

Misafirperverliği için Syn. Ahmet Paksoy’a, nazik daveti için Zarakol İletişim ve Aslı Pınar Tüfekçi ve Neslihan Şeker ‘e çok teşekkürler. 

Lansmanla ilgili bir başka yazı için; http://www.evrendenalhaberi.com/2013/09/09/tecrubesizligin-sansindir/

 

 

Buralarda Okundu

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Tecrübesizliğin Şansındır….” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz