Meze Meze Teras İstanbul

Ara 24, 2013 1 Yorum Yazar:

_DSC4790

Yemek sizin için bir yaşam biçimi mi? Ya da yemek için yaşayanlardan mısınız? Peki meze sever misiniz? Cevabınız evetse yazıya devam lütfen.

Damak zevki olarak oldukça zengin bir ülkede yaşıyor oluşumuz muhteşem bir şans. Komşularında mutfakları bizimki ile yarış içerisinde olunca eşsiz lezzetlerin gelsin biri gitsin biri.   Geçtiğimiz perşembe böylesi bir keyfi sürebilmek ne mutlu dediğimiz günlerden birini yaşadım.

_DSC4731 Yeni açılan bir mekan Meze Meze Teras İstanbul. Müthiş bir İstanbul manzarasına sahip bir konumda bulunuyor. Oldukça şık bir düzenlemeye sahip, atmosferi gayet güzel. Gerek çalan parçalar gerekse ambians Meze Meze’de geçirdiğiniz zamanı keyifli hale getirmek için özenle seçildiklerini gösterir nitelikteler. Yıllarını bu işe adamış olan mekan sahibi Serkan Can büyük bir hevesle bize Meze Meze’nin hikayesini anlatıyor. Standartların dışında farklı bir konsept oluşturmak için yola çıkmışlar. Başaracaklarına inançları sonsuz ve bu inançla ellerinden geleni yapıyorlar.

Normal şartlar altında herhangi bir yerde yemek yediğimde öncelikli değerlendirmem yemekler üzerinden olur. Ama Meze Meze gibi yeni açılan restorantlarda  müşteri memnuniyeti açısından hizmetin de en az yemekler kadar önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Meze Meze’yi de bu gözle inceledim.

Meze Meze’nin ilk misafirleri bizlerdik ve tabi bizimle beraber orada bulunan diğer müşteriler. Hizmet açısından bütün ekip son derece özverili ve samimi bir şekilde bizi ve o an bizimle olan diğer tüm müşterileri ağırlamak için ellerinden geleni yaptıklarını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ama nasıl yeni evinde ilk misafirlerini evinde ağırlayan ev sahibi heyecanlanırsa Meze Meze ekibi de aynı şekilde heyecanlılardı. Bu sebeple hizmete eleştirilerimin hiç birini burada söylemeyeceğim. İnanıyorum ki bu anlayışla devam eden hizmet gün geçtikçe çıtasını daha da yükselterek iyileşecektir.

Mezelere gelince..

_DSC4836Herhangi bir restoranda meze arabası masanıza gelir ve sizin seçtiğiniz mezeler mutfakta hazırlandıktan sonra size servis edilir. Meze Meze’de ise durum biraz farklı. Yunan şef Statis Dapiapis ve ekibi 153 çeşit mezeden oluşan menüyü büyük bir titizlik ile hazırlıyorlar her akşam. Ekip bir kavanozdan sırasıyla çekiyor o akşam hangi mezeyi yapacağını ve akşamın menüsü iki gün önce yapılan çekiliş ile belli oluyor.

Meze Meze’ye gittiğinizde sizinle özel olarak ilgilenen bir garson ile açık meze büfesine gidiyorsunuz ve hangilerini seçtiğinizi söylüyorsunuz. Daha sonra salata bardan kendi salatanızı yapıyor ve yemek istediğiniz balığı da seçerek sipariş işlemini tamamlıyorsunuz.

Siparişinizi verdikten sonra geriye masanıza oturup, manzaranın ve mezelerin tadını çıkarmak kalıyor.

_DSC4529 _DSC4847 _DSC4868 Meze Meze Teras İstanbul, City Centre Teras İstanbul’un en üst katında yer alıyor.

Adres: Sıraselviler Cad. Billurcu Sok. Billurcu Çıkmazı No:1 Taksim, Beyoğlu, 34433 İstanbul

Ek olarak samimi tarzıyla ev sahibi Serkan Can ve ekibi ile, bu keyifli organizasyon için 0101 Digital Social ve Berna Mutlu Aytekin‘e teşekkür ederim.

Buralar Veni Vidi Vici, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.

1 cevap var. to “Meze Meze Teras İstanbul”

  1. Berna Mutlu Aytekin says:

    Katılımın için biz teşekkür ederiz Taha’cım. Günümüzü güzelleştirdin ayaklarına sağlık. İyi ki geldin.

Yorum Yaz