Şark Dişçisi

Oca 13, 2014 Yorum yok Yazar:

şark dişçisi-1

 

Tiyatrosever birisi ile evli olmamdan sebep son 3 yılda kendi istatistiklerim ölçüsünde ziyadesi ile oyuna gittim. Genel olarak tiyatro ile aramın çok iyi olmadığının farkına vardım. Ama aynı durum müzikaller için geçerli değil. Müzikallerin ambiansı insanın kendini oyuna daha kolay kaptırmasına olanak sağlıyor.

şark dişçisi -2Eşimin hevesle bekleyişleri meyvesini verdi ve biz kendimizi yine bir müzikalde bulduk.  Ermeni hiciv yazarı Hagop Baronyan’ın yazdığı oyun 3 saati bulan uzun süresine rağmen dikkatimi en uzun süre sahnede tutan oyun olarak hafızamda yerini aldı.

şark dişçisi -3Çağkın bir dişçiyi ve onun kendisinden yaşça büyük karısının hikayesini anlatan bu oyunda müzikler, sunum, kostümler, saç ve makyaj son derece güzel bir şekilde bir araya gelmiş. Öyle ki oyunu standartlıktan sıradışılığa taşımış taşımış diyebilirim.

Oyunları güzelleştiren bir başka unsur da bazı karakterlere yapışmış olan sözler. Bu oyun için favori sözüm Dişçi’nin diline pelesenk olan “Ha ha haayyy, Aksarayyy”. Oyundan sonraki birkaç gün boyunca tekrarladım bunu.

Oyunun başarısına oyuncuların yeteneklerini son derece cömert bir biçimde kullanmalarının yanı sıra İstanbul Şehir Tiyatroları Orkestrası’nın başarılı performansının da etkili olduğunu söylemem gerekli.

Bilet fiyatlarının 10 TL olduğu düşünüldüğünde bir akşamınızı bu oyuna ayırmamanız için hiç bir neden göremiyorum. 🙂

Gidecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

Buralar Veni Vidi Vici, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Şark Dişçisi” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz