Şeytan’ın Günü (2014)

Oca 23, 2014 Yorum yok Yazar:

seytanın gunu-

Haftasonu geldi 🙂 Havaların düzensizliğini sinema ile unutmak isteyenler lütfen dikkat!  Salı günü beyazperde.com’un davetlisi olarak bu akşam vizyona girecek olan Şeytan’ın Günü filmini önceden izleme şansı buldum.

Zaten adından da anlaşılabileceği üzere filmin konusu  belli. Dünyanın sonu geliyor. Kara büyü, kötü güçler yani şeytan iş başında.

Malzemenin bitmeyen yapısından kaynaklı olsa gerek şeytana ruhu satmalar, şeytanla anlaşma yapmalar, dünyayı şeytandan kurtarmalar, kurtaramamalar vs konulu hatrı sayılı film çekilmiş biz de izlemişizdir. Dolayısı ile profesyonel değilsek bile genel seyirci formatında eleştiri yapacak kadar alt yapısı var bir çoğumuzun.  Sanırım bu sebeple bu filmde biraz fazlaca gözüme battı bazı detaylar.

seytanın gunu-1Zac ve Samantha birbirlerini çok seven iki genç. Özenle hazırlanmış bir tören ile evlenirler. Samantha ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş ve ölmek üzere olan annesinin karnından çıkarılmıştır. (filmde bu detay var ama neden bilmiyoruz) Zac’de hayatın her anını kameraya alan,  kendinden sonra ailesi için güzel anılar bırakmak isteyen bir delikanlı. Balayı mekanı olarak Dominik Cumhuriyeti’ne giden çiftimiz keyifli vakit geçirirler. Balayının son gecesi önce bir falcıya uğrar, istediklerini bulamayan genç çiftin imdadına bir taksici yetişir ve onları Dominik’in underground hayatına balıklama daldırır.  Ve hikaye burada başlar.

Kötü niyetli bir tarikat tarafından Samantha’ya detayını tam yakalayamadığımız bir ayin yapılır. Evlerine döndükten kısa bir süre sonra Samantha kalır ve bebeğin doğumuna kadar Samantha’nın yaşadığı süreç  anlatılıyor filmde. Bebek doğar ve bir klasik olarak bu çifti Dominik’te kandıran taksici dünyanın bir başka yerinde bir başka çifti kandırırken film biter.

Özetle bana bir şeytanın günü filmi senaryosu anlat dediğimizde 100 kişinin verdiği en popüler 5 senaryodan birisi olablecek bir hikaye ile karşı karşıyayız. Oyunculukları eleştirmek benim haddim değil o kısma hiç girmiyorum o yüzden.  Ama zayıf örülmüş bir hikaye izledim ben. Yaklaşık bir buçuk saat süren filmde toplam 2-3 sefer koltukta sizi irkiltebilecek nitelikte sahne vardı diyebilirim.

Eh işte formatında klişe sayılabilecek bir film izlemek istiyorsanız ya da canım sıkılıyor az birşey nabzım yükselsin diyorsanız keyifli seyirler dilerim. Ancak daha kaliteli bir şeyler arayışındaysanız diğer salonlardaki filmleri incelemenizi öneririm.

İyi seyirler.

Nazik daveti için beyazperde.com ‘a ve ekibine teşekkürler.

Buralarda İzlendi, Genel

Yazar Hakkında

Henüz bu yazar hakkında bilgi yok.
“Şeytan’ın Günü (2014)” gönderisi için cevap yok

Yorum Yaz